top of page

Marmaris Söğüt’te Neler Yapılır

Güncelleme tarihi: 11 Tem 2021

Öncelikle belirtelim; Söğüt’te yemek yenir, denizden sofraya peşinde gidilir, gün batımına kadeh kaldırılır. Söğüt’te çok birbirinden lezzetli sofralarda bolca muhabbet edilir. Konunun başında Söğüt’te lezzetli yemeğin önemi hakkında mutabık kaldıysak başlığımıza devam edebiliriz.


Gün Batımı İzlenir

Dramatik, capcanlı ve denizden tepelerin arasına batan gün güzelini anmakla geçer Söğüt’te serin bir akşam. Biz günleri sofralarda batırmayı tercih ve tavsiye ederiz. Gün batımı keyfi sonrası Söğüt’te günlük ev kiralama ihtiyacınızı Minimalist Bir Yer olarak karşılayabiliriz.


Söğüt’te Yaşanır

Eğer artık dinlenme sırasının geldiğini düşünüyor veya lokasyondan bağımsız çalışabiliyorsanız Söğüt’te misler gibi yaşarsınız. Dokunulmamış kaynak suyundan içer, bahçeden toplanan baklalardan meze yaparsınız. Komşularınız da bahçeden ne çıkarsa sizinle paylaşmaktan çekinmezler. Söğüt’te uzun dönem konakla

ma ve kiralama için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Söğüt’te Sakin Bir Tatil Yapılır

Denizden veya karadan buraya ulaşmış olsanız bile köyün sakinliği içerisinde konaklamak ve Söğüt’ü yaşamak farklı bir deneyim. Her şeyden uzak kalıp, sessiz ve en ince detayına kadar düşünülmüş bir yaşam alanı hepimize iyi gelir. Zaten Minimalist Bir Yer bunun için var. Siz minimalist bir tatil yapın diye bir maksimalist düşünüyoruz.


Söğüt’te Ahtapot Yenir

Ahtapot sadece bir başlangıç. Söğüt Lezzet Durakları yazımızdan çok severek gittiğimiz ve misafirlerimize önerdiğimiz restaurantları inceleyebilirsiniz.


Söğüt’te Denizle İç İçe Olunur

Söğüt sahillerinden temiz denizin tadını çıkarabilir, tekne turuna veya sezonda balıkçılığa çıkabilirsiniz. Minimalist Bir Yer’de denizde vakit geçirmek istediğiniz durumlarda gerekli tüm hazırlıkları keyifli bir deneyim yaşamanız için organize ediyoruz.


Karia Yolu’nda Yürüyüşe Çıkılır

800 kilometre ve 6 bölümden oluşan Karia Yolu’nun Bozburun etabı Marmaris - İçmeler’den başlayıp Turgut ve Hisarönü’ne doğru uzanıyor. Yazın sabah erkenden kalkıp Kızılyer Sahili’nden başlayarak Cumhuriyet Mahallesi’nden tırmanan yokuştan tamamlıyor ve 6 kilometrelik sabah antrenmanımızı yapmış oluyoruz.


Antik Kent ve Tarihi Doku İncelenir

Saranda Antik Kenti, Loryma Antik Kenti (Bozukkale), Kırkkuyular, Serçe Limanı ve Phoenix Antik Kenti yörenin en az 4000 yıllık zengin tarihi geçmişi hakkında bize ufak tüyolar veriyor. Bazı kent girişlerinde Müze Kart geçerliyken sadece birkaç kalıntı gözlemlenebilecek kentleri ziyaret etmek ise ücretsiz.
Comments


bottom of page